Správná údržba sportovního povrchu

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA
• Hráči musí nosit vhodnou obuv s podrážkami určenými pro indoorové sporty
• Důrazně se doporučuje instalovat rohože u vchodu do tělocvičny
Tyto rohože mohou být vyrobeny z různých materiálů, které pomáhají zachytit vlhkost, špínu, prach. Mřížka, která odstraňuje štěrk, částečky půdy… Syntetická část pro zachycení prachu z podrážek obuvi Textilní část pro absorpci vlhkosti.

DENNÍ MANUÁLNÍ ČIŠTĚNÍ
Odstraňování prachu a mechanických částeček za pomocí zametacího mopu. V případě většího znečištění, následné setření vlhkým mopem. Pro vytírání nepoužívejte žádné běžně dostupné saponáty! Běžný saponát po zaschnutí zanechá film, po kterém bude sportovní bota klouzat. Hrozí tak poranění hráčů.

INTENZIVNÍ ÚDRŽBA A OŽIVENÍ POVRCHU

  • Alespoň jednou ročně doporučujeme strojové čištění za použití automatického čistícího stroje opatřený červeným mopem. Pro mytí nepoužívejte kartáče, mohly by na povrchu zanechat viditelné poškození. Nebo si můžete objednat strojní mytí u nás. Více informací na https://www.euro-court.eu/servis-podlah/
  • Pro mytí doporučujeme použít PU čistič splňující požadavky normy DIN 18032 (kluznost) a DIN EN 14904 (tření) pro sportovní povrchy
  • Při intenzivním čištění silného znečištění použijte PU čistič v koncentraci 1:50 – 1:100 (100 – 200 ml do 10 litrů vody).

ODSTRAŇOVÁNÍ SKVRN
Při vzniku skvrn jednejte okamžitě. Skvrny by měly být rychle utřeny pomocí bílé čisté tkaniny. Následně vytřete podlahu čistou vodou. PU čistič (neředěný, pro běžné skvrny), Základní čistící přípravek (neředěný nebo max. 1:1 pro odolné skvrny, např. také na odstraňování štěpařského vosku používaného při házené)

POZOR, NEPOUŽÍVEJTE

Benzin, toluen, aceton, tetrachloretan, ředidla, olejový vosk nebo agresivní čisticí prostředky.

Ochranné prvky s černé pryže (na nohách sedadel, lavice.) mohou způsobit trvalou změnu barvy a nesmí být používány.

Pokud si nejste jisti, ochraňte podlahu položením koberce, kartonu nebo podobného materiálu.