Jednodílný nebo dvoudílný kurt?

Nevíte, jaký kurt je pro vás nejvhodnější? Je potřeba si položit pár zásadních otázek.

• Budu kurt převážet z místa na místo?
• Budu jej muset uskladnit mimo halu při potřebě uvolnit hrací plochu?
• Bude potřeba často přemisťovat?
• Pro balení kurtu budu mít pouze jednoho člověka?

Pokud je odpověď na některé tyto otázky ANO, určitě bych uvažoval o koupi půleného kurtu. Půlený kurt je určen právě pro případy, kdy kurt musím často přemisťovat. 3,5 metru dlouhou roli lze převážet v dodávce a není potřeba objednávat velké auto. S kurtem pohodlně budou manipulovat dva lidé. V krajním případě stačí i jeden. Nevýhodou je, že při každé instalaci je nutné kurt podlepovat spojovací páskou a při uklízení se páska znehodnotí a vyhodí. Toto je potřeba zvážit. Navíc páska nedrží věčně. Pokud byste kurt využívali déle jak týden v kuse, bude pravděpodobně potřeba páska obměnit.
Naproti tomu kurt v celku je velmi stabilní, a pokud potřebuji občas kurt uklidit tak, že jej pouze smotám ke stěně, nebo jej převezu v rámci haly, volil bych určitě kurt v celku. Kurt pohodlně zabalí tři lidé, zvládnout se to dá i ve dvou. Pro používání není potřeba žádného dodatečného spojování, pouze kurt rozbalit a může se používat.
Kurty pro turnaje BWF grade 1 a 2 (7,1 x 15,4 m) dodáváme pouze půlené nebo na čtyři díly. Kurt je již tak velký, že manipulace s kurtem v celku by byla obtížná. Pokud ovšem neplánujete pořádat mistrovství světa nebo turnaje zařazené do kategorie 1 a 2 podle BWF viz Nový rozměr mobilního badmintonového kurtu! Vybíral bych z prvních dvou variant kurtu rozměru 15 x 6,67m.